Hamam Kına Gecesi


Hamam Kına Gecesi

Hamam kına gecesi yapmak eski bir gelenektir. Ancak Türklere özgü olan bu gelenek günümüze dek süregelmiştir. Türklerin birçok geleneğinin olduğu gibi hamam geleneği de oldukça meşhur bir gelenektir.

Gelin kızın damat evine gitmeden önce son bir kez hamamda temizlenmesi ve tüm sevdikleri ile eğlenceli dakikalar geçirmesi için düzenlenen bu organizasyonu ister tarih kokan ister sade bir hamam salonunda gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm hanımların hayali hamamda kına gecesi yapmak olsa da maliyetini düşündükleri için çok yanaşmak istemezler.

Ancak normal bir salon tutulduğunda daha fazla harcama ile karşı karşıya gelebilirler. Bazı yörelerde adetler farklı olup, kız kınasını erkek tarafı da karşılayabilir.

Bu nedenle kınası yapılacak gelin hayatında bir kez yaşayacağı bu güzel günü hamamda sefa sürerek geçirmek isteyebilir.

Kına Organizasyonlarında Hamam Tercihi

Hamamda kına gecesi düzenlemek için erkek tarafı ile ortak fikirde olunup, gelin kızın tüm arkadaşlarının katılması gerekir. Hamamda kına gecesi organizasyonu için özel ve çok şık kıyafetlere de gerek yoktur. Hamam içi süslemeleri birkaç yere yapılabilir.

Ancak eğlence amaçlı kına gecesinde bir tür çalgı aletleri çalınıp şarkılar söylenebilir. Kına gecesi düzenlenen hamam, sadece kına geceleri için özel olmalı ve gayet temiz olmalıdır.

Bu yüzden kına gecesini hamamda organize etmeden önce iyice etraflıca firma sahibi ile konuşulmalıdır.

Hamam sahibi kına gecesi itibari ile olacak gürültüye, kalabalığa çok fazla müdahil olmamalıdır. Zira kına gecesi gelin hanım için çok özel ve mutlu bir gündür.

Kına Gecesi İçin Hamam Kiralamak

Kına gecesinde hamam kiralamak her genç kızın hayali olabilir. Hamamda çalgılı söyleşili bir kına gecesi hem bayanlar arasında olup rahat olacağı için çok sevilmektedir.

Çok eğlenceli bir gün geçirilecek kına gecesinde hamam kiralamak çok da lüks bir tercih olmamaktadır. Bir Osmanlı geleneğimiz olan hamam geleneği tüm Türk hanımlarına yakışır bir şekilde olmalıdır.

Hamama istenilen süslemeler yapıldıktan sonra ses aletleri de yerleştirilebilir. Esasen kına geceleri için birçok hazır hamam da bulunmakta olup sizler için hizmet vermektedir.

dansöz kiralama fiyatları dansöz kiralama dansöz kiralama oryantal kiralama oryantal kiralama dansöz kiralama fiyatı kına tahtı kiralama kına tahtı kiralama sanatci fiyatlari